ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2003-09-17 22:43:15 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

Szkolenia


Organizacja szkoleń dla kierowców zawodowych

Na podstawie art. 115c ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. Nr 58, poz. 515 z 2003 r z zm. ) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 grudnia 2001 roku w sprawie kursów dokształcających kierowców wykonujących transport drogowy ( Dz. U. Nr 150, poz. 1682 z zm. ) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie organizuje kursy dokształcające dla kierowców zawodowych.

Organizacja szkoleń dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowegoZgodnie z art.130 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 58, poz. 515 z 2003 r) i rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 20 grudnia 2002 roku w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. Nr 236, poz. 1998 ) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie organizuje kursy dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego

Organizacja szkoleń dla osób uzyskujących uprawnienia w zakresie kierowania ruchem drogowymNa podstawie porozumienia zawartego z Policją oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 maja 1999 roku w sprawie kierowania ruchem drogowym ( Dz. U. Nr 48, poz. 481 z zm. ) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie organizuje kursy dla osób chcących uzyskać uprawnienia w zakresie kierowania ruchem drogowym.

Organizacja szkoleń dla instruktorów nauki jazdy


W ramach współpracy z Ośrodkami Szkolenia Kierowców organizowane są cykliczne szkolenia dla instruktorów nauki jazdy. Zagadnienia poruszane w ramach szkoleń są przede wszystkim skoncentrowane wokół problematyki szkolenia i egzaminowania jak również najnowszych zmian w ustawie - Prawo o ruchu drogowym. Dodatkowo w trakcie szkoleń uczestnicy pogłębiają swoją wiedzę w zakresie zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.Organizacja szkoleń dla kandydatów na Społecznych Ratowników Drogowych


W oparciu o porozumienia zawierane z organizacjami profesjonalnie zajmującymi się tematyką Ratownictwa Drogowego współorganizujemy szkolenia podstawowe dla społecznych ratowników drogowych.. W ramach szkoleń wyposażamy uczestników w podstawowy sprzęt ratowniczy ( kamizelki odblaskowe, apteczki i koce termoizolacyjne ) .


Organizacja szkoleń dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego szkół podstawowych i gimnazjów


W lutym 2003 roku w ramach rozpoczętych od 2001 roku działań szkoleniowych, efektem których było przeszkolenie 292 nauczycieli, skierowaliśmy do wszystkich gmin powiatu warszawsko-zachodniego propozycje dotyczące wspólnej organizacji szkoleń dla nauczycieli prowadzących zajęcia z wychowania komunikacyjnego w szkołach. Szkolenia rozpoczęto w marcu 2003 roku. WORD w Warszawie, w oparciu o autorski program, zorganizował szkolenia dla nauczycieli zgłoszonych przez Wydziały Oświaty następujących gmin:
  • Pruszków - 28 nauczycieli
  • Łomianki - 26 nauczycieli
  • Ożarów - 19 nauczycieli
  • Błonie - 38 nauczycieli

    Do końca I półrocza 2003 przeszkolono 111 nauczycieli.

« powrót do poprzedniej strony